TRY, ₺
  • change the rate and this description to the right values
WOOCS v.1.3.4.2

En Çok Kullanılan Elektrikli El Aletleri ve Kullanım Alanları

Manuel el aletleri ile çok uzun zaman ve güç harcayarak yapabilen işler Arnavutköy elektrikli el aletleri kullanmak suretiyle çok kısa zamanda ve yorulmadan yapılabilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte oldukça fonksiyonel özelliklere sahip olan elektrikli el aletlerinin en çok kullanılanların başında matkaplar gelmektedir. Matkap haricinde Arnavutköy yapı market işletmelerinin reyonlarında bulunan şarjlı vidalama aletleri, kırıcılar, testere ve dekupajlar, taşlama aletleri, zımpara ve polisaj makineleri, çim biçme makinesi, çivi tabancaları en çok kullanılan elektrikli el aletleri içinde sayılabilmektedir.

Matkap

Darbeli veya darbesiz olarak seçim yapılabilen matkaplar genel olarak; duvar, ağaç, metal gibi sert yüzeylerde delikler açmak maksadıyla yoğun olarak kullanılmaktadır. Diğer taraftan Arnavutköy boya gibi sıvıların karıştırılmasında da kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan matkaplar aynı zamanda vidalama işlerinde de kullanılabilmektedir. Arnavutköy matkap uçları panç takılarak duvar veya ahşap içinden boruların geçmesi için uygun çaplarda delikler açılmasında da oldukça faydalı olmaktadır. Uca dairesel dönünün yanı sıra ileri geri vuruşlar yapmasını da sağlayan darbeli modelleri ile oldukça sert yüzeylerde kolayca delikler açılabilmektedir.

Şarjlı Vidalama Aletleri

Özellikle modüler mobilya söküm ve kurulumlarında sıklıkla kullanılan şarjlı vidalama makineleri elektrikli el aletleri içinde en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Her çeşit vida için geliştirilmiş uçlar vasıtasıyla her cinste vidanın sökme ve takma işlemi pratik olarak yapılabilmektedir. Sadece mobilya işlerinde değil araç bakım atölyelerinde, inşaat alanında, elektrik işlerinde vidanın olduğu her alanda aklınıza gelen her yerde güvenle kullanılabilmektedir.

Kırıcılar

Arnavutköy hırdavat mağazasında bulabileceğiniz kırıcılar, beton veya taş gibi sert yüzeylerde çalışırken kırma veya delme işlemi yapılması gerektiğinde oldukça faydalı olan elektrikli iş aletleridir. Elektrikli olmayan bir el kırıcısı ile günler alabilecek bir iş elektrikli bir kırıcı ile dakikalar içinde yapılabilmektedir. Tamir, montaj ve tadilat işlerinde oldukça işlevsel olan kırıcılar yapılacak işin çeşidine göre seçim yapmaya imkân veren güç özellikleriyle sunulmaktadır.

Testereler

Tamir, tadilat veya montaj işlerinde genellikle ağaç veya ahşap malzemelerin düzgün ve hızlı olarak kesilmesinde kullanılan elektrikli el aletleridir. Sadece ağaç malzemelerin kesilmesinde değil uygun bıçaklar kullanmak suretiyle metal, taş, seramik hatta dondurucudan çıkmış et gibi ürünlerinde kesilmesinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Testereler; dekupaj, daire, tilki kuyruğu ve çok maksatlı olmak üzere fonksiyon alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Testere kullanırken mutlaka Arnavutköy iş güvenliği kurallarına uyulması tavsiye edilmektedir.

Elektrikli Zımparalar

Ahşap, metal, seramik veya taş gibi sert yüzeylerin kusursuz bir pürüzsüzlüğe kavuşturulması için kullanılan elektrikli zımparalar ustalara oldukça zaman kazandırmaktadırlar. Farklı numaralarda zımpara kâğıtları takılabilen zımparalar ile istenilen pürüzsüzlükte yüzeyler elde edilebilmektedir. Gerek yapılacak boyadan önce gerekse mobilya işlerinde her türlü yüzeyİ düzleştirme maksatlı kullanılabilmektedir.

Taşlama Aletleri

Arnavutköy el aletleri içinde en çok kullanılan elektrikli el aletleri içerisinde bulunan taşlama aletleri demir, alüminyum, seramik, fayans gibi sert malzemelerin kesilmesinde ve şekillendirilmesinde tercih edilmektedir. Gerek sanayi tesislerinde gerekse evlerde küçük işlerde kullanılabilen elektrikli taşlama aletleri çeşitli güç ve ebatlarda olabilmektedir. Kullanılacak faaliyet alanına göre farklı taşlar takılabilen taşlama aletleri ile manüel olarak çok zor kesilebilecek sert malzemeler kolaylıkla kesilebilmekte, düzeltilebilmekte veya şekil verilebilmektedir.

Çivi Tabancaları

Arnavutköy inşaat ustaları tarafından oldukça sık kullanılan çivi tabancaları pratik olarak çivi çakılmasına olanak sağlamaktadır. Gerek yapı işlerinde gerekse mobilyacılık sektöründe kullanılabilen çivi tabancaları fazla bir güç harcamadan kolaylıkla çok miktarda çivinin uygulanmasına imkân vermektedir.

Çim Biçme Makineleri

Nispeten küçük ölçekli bahçelerde çim biçmek için kullanılan elektrikli çim biçme makineleri oldukça pratik bir kullanıma sahiptirler. Gayet tasarruflu olan bu makineler ile bahçe peyzajına güzel dokunuşlar yapılabilmektedir.

Mehmet Akif Karatas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

×