Boya Rengi Nasıl Seçilir

Arnavutköy el aletleri ile boyama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Renklerin ruh halimiz üzerinde etkilerinin bulunduğu gerekli araştırmalarla kanıtlanmıştır. Renkler rahatlatıcı etkilere sahip olduğu gibi ruh halinde olumsuz tepkimeler de yaratabilir. Örneğin sarı renk enerji verici ve yaratıcılığı arttıran bir renktir ama aynı zamanda yoğun kullanılması durumunda dikkat dağınıklığına da sebep olabilir. Kırmızı renk ise iştah arttırıp öfkeye neden olabilir. Bu gibi çeşitli renklerin farklı etkileri doğrultusunda günümüzün çoğunu geçirdiğimiz evlerimizde renk seçimi yaparken dikkatli olmalıyız. Renk seçimi dekorasyon için de oldukça önemli bir ilk adım sayılır. Arnavutköy hırdavat merkezimizde sizlere renk seçimi konusunda gerekli desteği sağlamaktayız.

Dekorasyon denildiğinde akla ilk olarak objeler geliyor olsa dahi işe ilk olarak duvar rengi seçilerek başlanılır. Şık bir görüntü sağlayabilmek için bu konuda önemli birkaç püf noktadan bahsetmek gerekir. Öncelikle seçilen renk her ne olursa olsun estetik görüntüsünden ziyade uygulanacak zeminin dokusuyla uyum gösteriyor olması gerekir. Yani bir mekânda görüp beğendiğiniz renk, kendi evinize uyguladığınız zaman üzerinizde aynı etkiyi yaratmayabilir, hatta hiç beğenmeyebilirsiniz. Bunun nedeni tamamen doku farklılığından kaynaklanmalıdır. Kullanılacak boyanın zemin dokusuyla uyumunun araştırılması gerekir. Arnavutköy inşaat malzemeleri satan firmamız sizlere bu araştırmanızda, duvarın yapısını belirleyip uygun renk seçimi konusunda yönlendirmek için hizmet sunmaktadır.

Duvar Tipine Göre Boya Seçimi

Kusurları olan bir duvarda mutlaka mat renkler tercih edilmelidir. Parlak renklerin seçilmesi durumunda duvar üzerinde yer alan kusurlar daha çok göze çarpar. Arnavutköy boya merkezimizde çeşitli yapılarda ve geniş yelpazede renk seçenekleri mevcuttur. Bunun yanında boyaların farklı çeşitleri de mevcuttur. İhtiyaca ve evde yaşayan insanlara göre boya seçimi yapılmalıdır. Örnek vermek gerekirse duvarlara resim yapmaktan hoşlanan küçük bir çocuk ile yaşanan aile evlerinde silinebilir özellik taşıyan saten, yarı parlak ya da su bazlı yani akrilik boyalar tercih edilebilir. Mekânın boyutu da göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, küçük bir eviniz varsa açık renkli boyalar tercih edip evinizi daha geniş gösterebilirsiniz. Bu ufak illüzyonlar tamamen doğru renk seçimi ile ilişkilidir. Boyanın uygulanacağı materyaller de titizlikle seçilmelidir. Tatmin edici görüntüler için kullanılacak fırça gibi malzemelerin kalitelerinden ödün vermemek gerekir. Arnavutköy yapı market merkezimizde geniş ürün kataloğu içerisinden uygun seçimleri yapabilirsiniz.

Boya Rengi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı seçimler yapmak istiyorsanız ton sür ton uygulayabilirsiniz. Arnavutköy matkap uçları boyanızı karıştırmanıza yardımcı olacak çeşitliliğe sahiptir, bu sayede istediğiniz tonları kolaylıkla elde edebilirsiniz. Bir diğer fikir olarak da kalabalık objelerin bulunduğu bir salona boya rengi seçimi yapılırken o odanın en çok göze çarpan objesi esas alınmalıdır. Diğer bazı kriterler de göz önünde bulundurularak obje ile uyumlu kalabalık yaratmayacak bir renk seçimi yapılabilir. Böylelikle mekân içinde uyum sağlanır, obje de etkisini sürdürmeye devam eder.

Duvar ve tavan arasındaki renk uyumu da oldukça önemlidir. Çok basit bir ilke izlenir: Koyudan açığa. Yani duvar rengi daha koyu seçilir, tavan ise daha açık bir renge boyanır. Tavan boyası yapmak için gerekli güvenlik önlemleri alınmalıdır. Zira daha yüksek bir bölgede çalışılacağı için daha dikkatli davranmak gerekir. Arnavutköy iş güvenliği gerekli tedbirleri sağlamak için ürün tedariki sunmaktadır. Boya hususunda cila seçimi yapmak da bir diğer konudur. Mat cilalar kusurları örtmeye meyillidir. Parlak cilalar ise ışığı daha çok yansıtır. Seçtiğiniz boya rengi ile uyumlu olan cila seçimleri için Arnavutköy elektrikli el aletleri satışı da yapan mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.